1

Wątek: Jaka karma dla psa z wrażliwym żołądkiem?

Czy któraś z Was kupowała karmę psu w podeszłym już wieku i z wrażliwym żołądkiem? Możecie coś polecić (najlepiej z ceną od razu)? W przyszłym tygodniu idę z nim do weterynarza, ale boję się, że wete poleci mi coś drogiego na czego sprzedaży sam zyska profity.

Zapraszam na mojego bloga

2

Re: Jaka karma dla psa z wrażliwym żołądkiem?

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Mój kotek ma już 13 lat, całe życie jadł Whiskasa/Kitekat'a, ale ostatnio weterynarz mnie uświadomił, że nie jest to dobra karma, poza tym ze względu na wiek powinien jeść karmę specjalnie dla kotów starszych senior z niską zawartością fosforu. Szukałam w Internecie wersji senior różnych karm, okazuje się, że wcale nie jest ich tak dużo. Problem jest taki, że mój kotek nie lubi suchej karmy, rzadko ją je i jego żywienie opiera się na jedzeniu mokrym z saszetek. Z wersji senior znalazłam jedynie karma sucha Acana

3

Czy tego typu karma posiada jakieś atesty?

4

Poszukajcie informacji o tym w Internecie. To się bardzo często sprawdza i udaje smile

Ściany mają uszy, ściany mają kamery cyfrowe...

5

to zależy też od rasy psa, więc jakiego masz psa?

6

jak dla mnie to pierwsze co powinnaś zrobić to iść do weterynarza i od niego się wszystkiego dowiedzieć

7

Nie wiem, może najlepiej będzie zacząć karmić go bezglutenowymi batonikami?

8

Oj nie wiem, ciężko powiedzieć, na pewno nie batony!

9

Jak dla mnie to najlepsza jest sucha karma, często kupuję taką https://www.naszezoo.pl/pl/c/Happy-Dog/157. Jestem z niej bardzo zadowolony, a mój pies to już nie powiem. Nie jestem natomiast zwolennikiem karmienia psa karmą morką, według mnie nie działa to dobrze dla niego

10

Hm, tak jak w przypadku wielu innych rzeczy, musisz próbować, co Twojemu zwierzęciu nie zaszkodzi, a co tak. Niestety, metoda prób i błędów jak z małym dzieckiem. Jeśli obawiasz się, że tak to ujmę, oszustwa ze strony weterynarza, zdecydowanie zajrzyj na blog https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml. Jest tu wiele porad na temat żywienia psów, być może pomogą Ci samodzielnie dobrać karmę.

11

Ja takie rzeczy zawsze zostawiam specjalistom, oni wiedzą co najlepiej doradzić