1

Wątek: Malowanie szafek kuchennych

właśnie remontuję mieszkanie. Jestem w trakcie odnawiania mebli kuchennych po moich rodzicach. Fronty od szafek są drewniane, reszta to sklejka. Meble chcę pomalować farbą akrylowa do drewna i metalu. I tu mam zbitego ćwieka. O ile mam doświadczenie w malowaniu okleiny, gdzie tylko matowiłam i kładłam 3-4 warstwy farby i 2 lakieru i było ok, to nie wiem, czy tak samo mogę zrobić z drewnianymi frontami? Czy może oprócz matowienia na drewno kładzie się jakiś grunt pod farbę, czy nie ma to znaczenia? Pytam, bo wiadomo- fronty sa najbardziej narażone na wszelkie odpryski. A zmatowione fronty są bardzo gładkie, najpierw przejechalam ściernym papierem,a później gąbkami o gradacji 80 i 60. No i jesli już opłaca mi się gruntować, to może lepiej też przejechac tym gruntem po sklejce? Czy to ma sens? Czy ktoś mógłby cos doradzić?  Panowie?

2

Re: Malowanie szafek kuchennych

O kurczaki, nie bardzo wiem jak Ci pomóc, bo u mnie w firmie to malowanie wyglądało trochę inaczej... Ale mogę Ci polecić https://www.milabud.pl/pl/c/farby-premium/216 , z tym farbami malowanie jest czystą przyjemnością. I mówię to ja, nienawidzący majsterkowania prawnik, dla którego remont to największa zmora jaka w życiu może się człowiekowi przytrafić...

3

taka opcja z tym malowaniem jest super smile

4

Lubicie może takie czerwone wnętrza ? Bo we mnie budzi to niesmak...

5

Czerwone wnętrza są fajne, pasują, ale niestety nie wszędzie... trzeba wiedzieć jak manipulować tym kolorem ;-)

6

A ja bym z tym polemizował, kolor bardzo uszczypliwy i nie każdemu się spodoba takie coś, owszem że czasem może pasować ale raczej w przypadkach rzadkich Oo.

7

Czerwone ściany to.... bym napisał gdzie sie nadaja kumaci sie domysla ale na pewno nie do domu big_smile

8

ostatni sporo osób decydowało się na odmalowywanie szafek, jednak wydaje mi się, że ten trend powoli już wychodzi z mody. teraz najlepszym rozwiązaniem są chyba szafki kuchenne z naturalnego drewna pokryte co najwyżej warstwa bezbarwnego lakieru.

9

Ja wolę sobie po prostu nowe kupić zamiast malowania

10

ja uwielbiam przemalowywać szafki!

11

Ja bym popytał o to znajomych... To się naprawdę zaskakująco często sprawdza big_smile

she rarely spoke, and always wore a sullen expression.

12

Co do tematu malowania polecam przeczytać artykuł http://azklinkier.pl/czym-sie-kierowac- … i-lakiery/ jak dla mnie jest tu sporo fajnych informacji na temat malowania, ktore lepiej znac by nie popelnic pozniej prostych bledow.

13

Dziękuję za ten artykuł, naprawdę ciekawy.

14

Po co malować szafki kuchenne.. Można sprawić że wyglądają jak nowe i są funkcjonalne dzięki asortymencie w sklepie https://akcesoria.meble.pl/akcesoria/ko … -szuflada/ . Jestem bardzo zadowolona z produktów.

15

To akurat rzecz tak prosta że jesteś w stanie zrobić to normalnie sam, zapewniam Cię tongue.

16

Czerwone wnętrza? Okropnie to ogląda... kojarzy mi się z jakimś domem publicznym jedynie.

17

No właśnie, mam podobne zdanie.

18

Na culinaeinbaukueche można przejrzeć sobie wiele fajnych szafek i frontów kuchennych. Moim zdaniem najlepsze są takie, które wykonane są z litego drewna. Ale i oczywiście kosztują najwięcej.